C0603C331K5RAC7411 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 56.722
Datasheet
330 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C331K5RAC7411
DigiKey Part Number
399-C0603C331K5RAC7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C331K5RAC7411
Description
CAP CER 330PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C331K5RAC7411 Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)