C0603C272F1GALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C272F1GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C272F1GALTU
Description
CAP CER 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2700 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C272F1GALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)