C0603C222KAGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 9.190
Datasheet
2200 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C222KAGACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C222KAGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C222KAGACTU
Description
CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C222KAGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)