C0603C220K8RACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C220K8RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C220K8RACTU
Description
CAP CER 22PF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C220K8RACTU Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)