C0603C152K1RAC3128 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1500 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C152K1RAC3128
DigiKey Part Number
399-C0603C152K1RAC3128TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C152K1RAC3128
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)