C0603C103M3RACAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
Walsin Technology Corporation
10000 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C103M3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0603C103M3RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103M3RACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C103M3RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)