C0603C103K4GACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C103K4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103K4GACTU
Description
CAP CER 10000PF 16V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603C103K4GACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)