C0603C102K4RAC3121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C102K4RAC3121
DigiKey Part Number
399-C0603C102K4RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C102K4RAC3121
Description
CAP CER 1000PF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)