C052C681K2R5CA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
680 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
C052C681K2R5CA
DigiKey Part Number
399-C052C681K2R5CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C052C681K2R5CA
Description
CAP CER RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C052C681K2R5CA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.245" (6.22mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)