C0402C682J1RACTU
DigiKey Part Number
399-C0402C682J1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C682J1RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0402C682J1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C682J1RACTU
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0402
Detailed Description
6800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)