C0402C222G3GECTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402C222G3GECTU
DigiKey Part Number
399-C0402C222G3GECTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C222G3GECTU
Description
CAP CER 0402 2.2NF 25V C0G 2%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C222G3GECTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)