C0402C151F4GALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C151F4GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C151F4GALTU
Description
CAP CER 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
C0402C151F4GALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)