C0402C104K9PALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 103.253
Datasheet
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
TDK
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
0.1 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
C0402C104K9PALTU
DigiKey Part Number
399-C0402C104K9PALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C104K9PALTU
Description
CAP CER 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C104K9PALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)