ALS81C223QM200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
22000 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18mOhm @ 100Hz 9000 Hrs @ 105°C
ALS81C223QM200
DigiKey Part Number
ALS81C223QM200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS81C223QM200
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 200V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS81C223QM200 Models
Ripple Current @ Low Frequency
20.6 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
25.7 A @ 10 kHz
Impedance
15 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.543" Dia (90.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
5.236" (133.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C