ALS81A622NF400 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6200 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31mOhm @ 100Hz 9000 Hrs @ 105°C
ALS81A622NF400
DigiKey Part Number
ALS81A622NF400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS81A622NF400
Description
CAP ALUM 6200UF 20% 400V SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS81A622NF400 Models
Ripple Current @ Low Frequency
13.5 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
19.8 A @ 10 kHz
Impedance
19 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.031" Dia (77.00mm)
Voltage - Rated
400 V
Height - Seated (Max)
4.213" (107.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
31mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C