ALS81A123QP350 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
12000 µF 350 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19mOhm @ 100Hz 9000 Hrs @ 105°C
ALS81A123QP350
DigiKey Part Number
ALS81A123QP350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS81A123QP350
Description
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS81A123QP350 Models
Ripple Current @ Low Frequency
19.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
27.8 A @ 10 kHz
Impedance
13 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.543" Dia (90.00mm)
Voltage - Rated
350 V
Height - Seated (Max)
5.827" (148.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
19mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C