ALS80A273QP200 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
27000 µF 200 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 16mOhm @ 100Hz 9000 Hrs @ 105°C
ALS80A273QP200
DigiKey Part Number
ALS80A273QP200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS80A273QP200
Description
CAP ALUM 27000UF 20% 200V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS80A273QP200 Models
Ripple Current @ Low Frequency
22.5 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
27.6 A @ 10 kHz
Impedance
13 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.543" Dia (90.00mm)
Voltage - Rated
200 V
Height - Seated (Max)
5.827" (148.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
16mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C