ALS71H432LM450 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4300 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 46mOhm @ 100Hz 19000 Hrs @ 85°C
ALS71H432LM450
DigiKey Part Number
ALS71H432LM450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS71H432LM450
Description
CAP ALUM 4300UF 20% 450V SCREW
Detailed Description
EDA/CAD Models
ALS71H432LM450 Models
Ripple Current @ Low Frequency
13.7 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
22.2 A @ 10 kHz
Impedance
30 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.122" (28.50mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
2.500" Dia (63.50mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
5.236" (133.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
46mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
19000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C