ALS30A154NT063 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
150 mF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C
ALS30A154NT063
DigiKey Part Number
399-ALS30A154NT063-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALS30A154NT063
Description
CAP ALUM SCRW TERM 85C
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ALS30A154NT063 Models
Category
Polarization
Polar
Mfr
Applications
Series
Ripple Current @ Low Frequency
43.3 A @ 100 Hz
Packaging
Box
Ripple Current @ High Frequency
45.1 A @ 10 kHz
Part Status
Active
Impedance
4 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
1.252" (31.80mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
3.031" Dia (77.00mm)
Voltage - Rated
63 V
Height - Seated (Max)
8.740" (222.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
4mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 85°C
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C