A785MW227M1HLAS015
DigiKey Part Number
399-A785MW227M1HLAS015TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A785MW227M1HLAS015CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A785MW227M1HLAS015DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A785MW227M1HLAS015
Description
CAP ALUM HYB 220UF 20% 50V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF 50 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 15mOhm 1000 Hrs @ 150°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
792 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.6 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm
Package / Case
Radial, Can - SMD
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 150°C