A782MS107M1JLAV030
DigiKey Part Number
399-A782MS107M1JLAV030TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-A782MS107M1JLAV030CT-ND - Cut Tape (CT)
399-A782MS107M1JLAV030DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A782MS107M1JLAV030
Description
CAP ALUM HYB 100UF 20% 63V SMD
Detailed Description
100 µF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 4000 Hrs @ 135°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A782MS107M1JLAV030 Models
Category
Series
Features
Anti-Vibration
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ripple Current @ Low Frequency
803 mA @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
3.65 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.520" (13.20mm)
Tolerance
±20%
Surface Mount Land Size
0.425" L x 0.406" W (10.80mm x 10.30mm)
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 135°C
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C