LRC0402CS2N7GV001T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LRC0402CS2N7GV001T |
Description | FIXED IND 2.7NH 300MA 170 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 170mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LRC0402CS2N7GV001T Models |
Category | DC Resistance (DCR) 170mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 8 @ 100MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 9.5GHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 100°C |
Type Multilayer | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±0.3nH | Supplier Device Package 0402 (1005 Metric) |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |