SCDP302W331K4GF001E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Johanson Dielectrics Inc.
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±10% 250VAC Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
SCDP302W331K4GF001E
DigiKey Part Number
709-SCDP302W331K4GF001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCDP302W331K4GF001E
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SCDP302W331K4GF001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
X2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.185" L x 0.080" W (4.70mm x 2.03mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.085" (2.16mm)