ZRS-8480-CW
DigiKey Part Number
289-1204-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZRS-8480-CW
Description
LED ENG CL WHT LNR LGT STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - White, Cool Linear Light Strip
Category
Temperature - Test
25°C
Manufacturer
JKL Components Corp.
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Packaging
Tube
Lumens/Watt @ Current - Test
38 lm/W
Part Status
Active
Current - Max
200mA
Type
LED Engine
Viewing Angle
120°
Color
White, Cool
Features
With Connector
CCT (K)
6000K
Size / Dimension
480.00mm L x 8.00mm W
Configuration
Linear Light Strip
Height
2.60mm
Luminous Flux @ Current/Temperature
90lm (Typ)
Lens Type
Flat
Current - Test
200mA