MDM37SCBSL67A174 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ITT Cannon, LLC
In Stock: 9
Datasheet
Parametric Equivalent
ITT Cannon, LLC
In Stock: 2
Datasheet
In Stock: 7
In Stock: 12
In Stock: 10
In Stock: 0
In Stock: 0
In Stock: 10
Image for MDM37SCBSL67A174 is not available
MDM37SCBSL67A174
DigiKey Part Number
1003-MDM37SCBSL67A174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM37SCBSL67A174
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder
Packaging
Bulk
Primary Material
Metal
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C