MDM25SCBSTA174 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ITT Cannon, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ITT Cannon, LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 10
In Stock: 10
In Stock: 8
Image for MDM25SCBSTA174 is not available
MDM25SCBSTA174
DigiKey Part Number
1003-MDM25SCBSTA174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM25SCBSTA174
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (2-56)
Series
Termination
Solder
Packaging
Bulk
Primary Material
Metal
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C