Image for MDM-37PSP-A141 is not available
MDM-37PSP-A141
DigiKey Part Number
MDM-37PSP-A141-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-37PSP-A141
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Shell Material, Finish
Aluminum, Chromate Conversion Plated
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C