MDM-37PSF-A174
DigiKey Part Number
MDM-37PSF-A174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-37PSF-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C