Image for MDM-31SL2P is not available
MDM-31SL2P
DigiKey Part Number
MDM-31SL2P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31SL2P
Description
CONN MICRO-D RCPT 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Wire Leads
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C