Image for MDM-25PSL-A172 is not available
MDM-25PSL-A172
DigiKey Part Number
MDM-25PSL-A172-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25PSL-A172
Description
CONN MICRO-D PLUG 25POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Gold Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C