MDM-25PSB | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1003-1130-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MDM-25PSB |
Description | CONN MICRO-D PLUG 25POS PNL MNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector |
Datasheet | Datasheet |
Category | Contact Type Signal |
Mfr | Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded) |
Series | Termination Solder Cup |
Packaging Bulk | Shell Material, Finish Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium |
Part Status Active | Contact Finish Gold |
Connector Style | Current Rating (Amps) 3A |
Mounting Type | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |