Image for MDM-21SSB-A30 is not available
MDM-21SSB-A30
DigiKey Part Number
MDM-21SSB-A30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SSB-A30
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Anodized Black Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C