Image for MDM-21SL1S is not available
MDM-21SL1S
DigiKey Part Number
MDM-21SL1S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SL1S
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Wire Leads
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C