MDM-15SCBRM7-F222
DigiKey Part Number
1003-MDM-15SCBRM7-F222-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SCBRM7-F222
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Solder
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Shielded
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C