APK-PB25A40-002
DigiKey Part Number
1003-2115-2-ND - Tape & Reel (TR)
1003-2115-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APK-PB25A40-002
Description
CONTACT PIN SZ 2.5MM CRIMP TIN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Pin Contact Size 2.5mm Crimp Tin
Category
Contact Size
2.5mm
Manufacturer
ITT Cannon, LLC
Wire Gauge or Range - mm²
2.5 ~ 4.0mm²