AFA3732Q-100L
DigiKey Part Number
3013-AFA3732Q-100LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFA3732Q-100L
Description
FIXED IND 100NH 75A 0.145 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Inductor 75 A 0.145mOhm 2-SMD
Category
DC Resistance (DCR)
0.145mOhm
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 130°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
500 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD
Inductance
Supplier Device Package
2-SMD
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Current - Saturation (Isat)
95A