IS61NLP51218A-200TQLI-TR is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Renesas Electronics Corporation
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 200 MHz 3.1 ns 100-LQFP (14x20)
IS61NLP51218A-200TQLI-TR
DigiKey Part Number
IS61NLP51218A-200TQLI-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS61NLP51218A-200TQLI-TR
Description
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
Clock Frequency
200 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)