12V-SB-RGB-5M
DigiKey Part Number
1647-12V-SB-RGB-5MTR-ND - Tape & Reel (TR)
1647-12V-SB-RGB-5MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12V-SB-RGB-5M
Description
LED ENG RGB 1=1.625" STRIP
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Engine - Red, Green, Blue (RGB) Linear Light Strip, Flexible
Category
Configuration
Linear Light Strip, Flexible
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Size / Dimension
12000.0mm L x 10.00mm W (41.28mm L per Segment)
Height
2.29mm