TLS810B1EJV33XUMA1
DigiKey Part Number
TLS810B1EJV33XUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
TLS810B1EJV33XUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
TLS810B1EJV33XUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLS810B1EJV33XUMA1
Description
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8DSO
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 100mA PG-DSO-8
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TLS810B1EJV33XUMA1 Models
Category
Current - Quiescent (Iq)
10 µA
Mfr
Current - Supply (Max)
15 µA
Series
PSRR
60dB (100Hz)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Control Features
Enable
Part Status
Active
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Output Configuration
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Output Type
Grade
Automotive
Number of Regulators
1
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Input (Max)
42V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
0.65V @ 100mA