IAUZN04S7L030ATMA1
DigiKey Part Number
448-IAUZN04S7L030ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUZN04S7L030ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IAUZN04S7L030ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IAUZN04S7L030ATMA1
Description
MOSFET_(20V 40V)
Detailed Description
N-Channel 40 V 100A (Tj) 58W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-44
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1.8V @ 15µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
23 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1578 pF @ 20 V
Power Dissipation (Max)
58W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
40 V
Qualification
AEC-Q101
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
3.05mOhm @ 30A, 10V