FP15R12W1T4B11BOMA1
DigiKey Part Number
448-FP15R12W1T4B11BOMA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FP15R12W1T4B11BOMA1
Description
IGBT MOD 1200V 28A 130W MOD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IGBT Module Three Phase Inverter 1200 V 28 A 130 W Chassis Mount Module
Category
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce
890 pF @ 25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
28 A
Power - Max
130 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.25V @ 15V, 15A