ESD3V3U4ULCE6327XTSA1 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 19.217
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 465
Datasheet
Semtech Corporation
In Stock: 8.285
11V (Typ) Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount PG-TSLP-9-1
ESD3V3U4ULCE6327XTSA1
DigiKey Part Number
ESD3V3U4ULCE6327XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESD3V3U4ULCE6327XTSA1
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11V PGTSLP91
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESD3V3U4ULCE6327XTSA1 Models
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
Ethernet, HDMI
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
0.4pF @ 1MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
4
Package / Case
9-XFDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)