CY7C1514KV18-250BZXC
DigiKey Part Number
CY7C1514KV18-250BZXC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1514KV18-250BZXC
Description
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 72Mbit Parallel 250 MHz 165-FBGA (13x15)
Category
Memory Organization
2M x 36
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
250 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)