CY7C1514AV18-167BZC
DigiKey Part Number
CY7C1514AV18-167BZC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1514AV18-167BZC
Description
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 72Mbit Parallel 167 MHz 165-FBGA (15x17)
Clock Frequency
167 MHz
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)