CY7C1471BV25-133AXI
DigiKey Part Number
CY7C1471BV25-133AXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1471BV25-133AXI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 133 MHz 6.5 ns 100-TQFP (14x20)
Clock Frequency
133 MHz
Access Time
6.5 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)