CY7C1470BV33-200AXI
DigiKey Part Number
CY7C1470BV33-200AXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1470BV33-200AXI
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 72Mbit Parallel 200 MHz 3 ns 100-TQFP (14x20)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CY7C1470BV33-200AXI Models
Clock Frequency
200 MHz
Access Time
3 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)