CY15B204QI-20LPXI
DigiKey Part Number
448-CY15B204QI-20LPXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B204QI-20LPXI
Description
IC FRAM 4MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI 20 MHz 20 ns 8-GQFN (3.23x3.28)
Category
Memory Organization
512K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Series
Clock Frequency
20 MHz
Packaging
Tray
Access Time
20 ns
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)