BCR10PNH6727XTSA1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 11.812
Datasheet
Direct
Nexperia USA Inc.
In Stock: 302
Datasheet
Nexperia USA Inc.
In Stock: 884
In Stock: 6.815
onsemi
In Stock: 332
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Diodes Incorporated
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 130MHz 250mW Surface Mount PG-SOT363-PO
BCR10PNH6727XTSA1
DigiKey Part Number
BCR10PNH6727XTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCR10PNH6727XTSA1
Description
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP SOT363
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
30 @ 5mA, 5V
Manufacturer
Infineon Technologies
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 500µA, 10mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Transition
130MHz
Part Status
Last Time Buy
Power - Max
250mW
Transistor Type
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Package / Case
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50V
Supplier Device Package
PG-SOT363-PO
Resistor - Base (R1)
10kOhms
Base Product Number
Resistor - Emitter Base (R2)
10kOhms