1ED3330MC12MXUMA1
DigiKey Part Number
448-1ED3330MC12MXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-1ED3330MC12MXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-1ED3330MC12MXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1ED3330MC12MXUMA1
Description
ISOLATED DRIVER
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12A Gate Driver Magnetic Coupling 5700Vrms 1 Channel PG-DSO-16-33
Category
Pulse Width Distortion (Max)
6ns
Mfr
Rise / Fall Time (Typ)
65ns, 60ns
Series
Current - Output High, Low
12A, 12A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Peak Output
12A
Part Status
Active
Voltage - Output Supply
14V ~ 32V
Technology
Magnetic Coupling
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Number of Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Isolation
5700Vrms
Package / Case
16-PowerSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Common Mode Transient Immunity (Min)
200kV/µs