IXA12-FBFF10-24.576 MHZ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
ILSI
In Stock: 2.424
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 71
Datasheet
ECS Inc.
In Stock: 0
CTS-Frequency Controls
24.576 MHz ±30ppm Crystal 10pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
IXA12-FBFF10-24.576 MHZ
DigiKey Part Number
2780-IXA12-FBFF10-24.576MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXA12-FBFF10-24.576 MHZ
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
10pF